Porobený

Autor: Róbert Nemec | 4.9.2015 o 12:24 | Karma článku: 14,36 | Prečítané:  1049x

Tak som musel ísť dnes k doktorovi. Doteraz nechápem masochistov čo idú k nemu dobrovoľne, bez zjavnej príčiny.

 Najskôr som šiel k svojmu obvodnému. Sestrička mi s úsmevom na perách oznámila že doktor tam nieje a že čo potrebujem. Vravím jej že ma bolí ..... a ona na to ,že to musím ísť k špecialistovi (aké nečakané) , ale že nevadí, ona mi vypíše výmenný lístok i napriek tomu, že môj doktor tvrdí ,že žiadny nepotrebujem.( jej slová ).  To bola celá konverzácia medzi nami. V domnení ,že robí čo treba, som šiel k špecialistovi. Čakali sme tam piati. Hneď na začiatku nás odmeraná ba až nepríjemná sestrička pretriedila na tých s výmenným lístkom a tých bez. Ja som mal, tak som ostal, dvaja to šťastie nemali a porúčali sa domov. Nikoho nezaujímalo či to majú domov 2 alebo 20 km.

Prvé podozrenie som pojal, keď sa ma sestrička spýtala  či mi niečo je. Na to má môj syn odpoveď  " no asi nééé ,keď tu sedím" . Odpovedal som jej pokorne až zdvorilo že ma bolí ......

O chvíľu som sa dostal na radu a šiel som do ordinácie. Pozdravil som a pani doktorka mi odzdravila ,čo mi vlialo falošnú nádej do žíl. Vzápätí  sa ma spýtala, že prečo ma má ošetrovať ona, keď mi výmenný lístok vypísala sestrička bez udania diagnózy . Ja na to že neviem.  Na to by  povedal môj syn "no asi preto lebo si doktorka, nééé" . A že kde je môj doktor a kto ho zastupuje. Moja sestrička mi tieto informácie nedala tak som povedal že neviem. A ona nato, že čo vlastne viem. Tak som si v duchu povedal že nič , keďže všetku múdrosť sveta ste zjavne pojedla Vy. Nezmohol som sa na viac ako na vetu ktorú  používa môj syn : "Ja už neviem nič ".  Až teraz som ho pochopil. Sú proste chvíle keď zistíte ,že druhá strana nečaká na vašu odpoveď  a miesto JBMNT poviete spomenutú vetu.Či už zo strachu pred rodičom alebo preto, lebo je to  kultúrnejšie. Nato ona, že nech sa neurážam . Nakoniec ma ošetrila. Recept na liek mi nedala , že to mi dá môj doktor.(ktorý tam nieje). Autom som najazdil 12 km ale čo tí, čo auto nemajú. Tak sa do neba pýtam, kde sa berie v našich sestričkách a doktoroch tá bohorovnosť. Kde je úcta k pacientovi ,nebodaj hippokratova prísaha. Predpokladám, že ma pani doktorka neošetrovala zadarmo a netrpí núdzou ani ona, ani jej rodina, keďže mám poisťovńu s ktorou má zmluvu.A to som sa pred návštevou osprchoval a  spôsobne čakal v čakární v snahe na seba neupozorňovať. Ako sa potom správala k asociálovi čo šiel po mne? Odchádzajúc od pani doktorky som mal chúťky ísť k daľšiemu špecialistovi-psychológovi, no keďže som nemal výmenný lístok a vyčerpal som si svoju týždennú dávku emócií  kašlal som  na to.

Keďže v danom mestečku žijem aj so svojou rodinou, nebudem bližšie špecifikovať pani doktorku ,lebo uznajte, až mi dieťa povie že ho bolí ... nemôžem mu povedať, že tatko je ješitný a s pani doktorkou sa pohádal. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

KOMENTÁRE

Fico preháňal, aby sa stal nenahraditeľným

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.

ŠPORT

Lídrom Bory na Tour de France bude Čech, Sagan zabojuje o zelený dres

Leopold König pôjde na Tour so Saganom.


Už ste čítali?